Rehabilitacja

Rehabilitacja może być potrzebna z wielu powodów. Choroby, przebyte urazy, rekonwalescencja – wsparcie terapeuty i odpowiednio dobrane środki pozwalają szybciej powrócić do pełni zdrowia.

Wierzymy w bezinwazyjne metody badania i leczenia dysfunkcji narządu ruchu poprzez manualne działanie terapeuty oraz zabiegi rehabilitacyjne. Dzięki temu następuje szybsza redukcja bólu, poprawa elastyczności tkanek oraz zwiększenie zakresu ruchomości stawów.

Rehabilitacja prowadzona jest w następujących formach:

 • terapia manualna
 • masaże,
 • fizykoterapia
 • hydroterapia,
 • krioterapia miejscowa,
 • kinesiotaping.

Fizykoterapia wykorzystuje naturalne czynniki fizyczne lub czynniki wytwarzane przez różne urządzenia w celach leczniczych. Czynniki wykorzystywane przy terapii to najczęściej: temperatura (ciepło, zimno), światło, prądy, pole magnetyczne. Fizykoterapię stosuje się w celach rehabilitacyjnych, leczniczych lub zapobiegawczych.

 • ultradźwięki
 • terapuls
 • magnetoterapia
 • jonoforeza
 • fonoforeza
 • laseroterapia elektroterapia
 • solux
 • bioptron

Hydroterapia – oparta jest na 3 prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie i ruch wody zwany hydromasażem. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie. Umożliwia to enzymom i endomorfinom (naturalnie uśmierzającym ból) szybsze, bardziej efektywne działanie i to w częściach ciała, takich jak mięśnie i stawy, które zostały nadwyrężone, uszkodzone lub naciągnięte. Oferowane przez nas masaże wirowe kończyn dolnych i górnych – pomagają w zmniejszeniu obrzęków, łagodzą bóle i poprawiają ukrwienie, najczęściej stosowane w stanach pourazowych, reumatycznych i zwyrodnieniowych oraz w przewlekłym zapaleniu stawów.

Krioterapia miejscowa – Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie.

Kinesiotaping jego działanie opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Wpływa przez to na zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły, usprawnia się praca układu limfatycznego, usuwane są zastoiny, zmniejszają się stany zapalne oraz dochodzi do redukcji podskórnych krwiaków. Ogromną zaletą kinesiotapingu jest także redukcja lub całkowite usunięcie bólu poprzez aktywację naturalnych dla organizmu procesów znieczulania endogennego – czyli mającego źródło wewnątrz organizmu. Odpowiednia aplikacja wspomaga także korekcję niewłaściwej pozycji stawu.

  Cennik Usług z Zakresu Fizykoterapii

Fizykoterapia Cena (zł)
Sollux 10
Bioptron 10
Ultradźwieki 10
Jonoforeza 10
Galwanizacja 10
Elektrostymulacja 10
Prądy diadynamiczne 10
Prądy interferencyjne 10
Prądy Kotza 10
Pole magnetyczne 10
Laseroterapia 10
Krioterapia 15
Kąpiel wirowa kończyny górne 15
Kąpiel wirowa kończyny dolne 15
Masaż wibracyjny (aquavibron) 15
Fango  20
TECAR50
Fala uderzeniowa50

Cennik Usług z Zakresu Kinezyterapii

Kinezyterapia
Masaż klasyczny / leczniczy 30min
Masaż klasyczny / leczniczy seria 5 masaży
Masaż klasyczny / leczniczy seria 10 masaży
60 zł
275 zł
550 zł
Masaż tkanek głębokich
Masaż tkanek głębokich seria 5 masaży
Masaż tkanek głębokich seria 10 masaży
60 zł
275 zł
550 zł
Masaż limfatyczny
Masaż limfatyczny seria 5 masaży
Masaż limfatyczny seria 10 masaży
60 zł
275 zł
550 zł
Masaż sportowy
Masaż sportowy seria 5 masaży
Masaż sportowy seria 10 masaży
60 zł
275 zł
550 zł
Masaż kończyny górnej 60 zł
Masaż kończyny dolnej 60 zł
Manualny drenaż limfatyczny 60 zł
Terapia nerwowo-mięśniowa 50 zł
Terapia manualna 50 zł
Praca z blizną 50 zł
Gimnastyka korekcyjna 50 zł
Kinesiotaping 50 zł
PNF 50 zł
Ćwiczenia w odciążeniu 10 zł